Tyrtha Jatra su Guru Mai Ram į šventą Varanasį ir Alahabadą 2019 m.

unnamed (16)

2019 m. sausio 8 – 23 d. 

 

Tyrtha (sanskr. तीर्थ tīrtha) sanskrito kalboje reiškia šventą, sakralią vietą, o jatra (sanskr. यात्रा yātrā) – kelionę. Kelionių, šventų vietų lankymų žmogaus gyvenime gali būti daug. Šventos vietos aplankymas – tai dar nėra sadhana (sanskr. साधना sādhanā – dvasinė praktika). Tyrtha jatra tampa sadhana su Guru iniciacija, tuomet žmogus prisiliečia prie dvasinio žinojimo.

Kelionė į sakralią vietą su Guru – tai kelionė į savasties pažinimą. Tyrthomis vadinami tam tikri miestai, šventyklos, šventų upių sankirtos, kalnai, uolos, ežerai ir kai kurios kitos vietos, kuriose apsireiškia dieviška galia bei stebuklai. Tyrthos – tai sakralios vietos, atveriančios  meditacijos ir dvasinio žinojimo galią. 

 

 

Trumpas filmukas: Švytintis Kašis – Šventa Varanasio Žemė

 

Varanasis kaip gyva legenda ligi šiol gyvumu alsuojantis vienas seniausių ir švenčiausių miestų pasaulyje. Raštai nurodo šią vietą kaip amžinąją Viešpaties Šivos buveinę.

Varanasis, dar vadinamas Kaši, yra Aghora sadhanos vieta, ir yra laikomas vienu švenčiausių pasaulio miestų.

Varanasyje, kaip niekur kitur žemėje, vienoje vietoje ir vienu metu gali jausti gyvybės ir mirties alsavimą. Nuo senamiesčio leisdamasis laiptais, vadinamais ghatais, į šventąją upę Gangą, ir lėtai keliaudamas palei ją, gali stebėti daugybę gyvenimo ir mirties pasireiškimų. Kremacijos vietose kartu su kremuojamu kūnu liepsnoja visa tai, kas žmonių gyvenime buvo svarbu – troškimai, ateities planai, prisirišimai prie artimųjų ir visa, kas gyvenant kėlė emocijas, susirūpinimą bei vertė kažkur skubėti… Visa šioje vietoje virsta tik dūmais ir pelenais, priverčiant gyvuosius sustoti ir apmąstyti amžinus ir laikinus dalykus…

Nejučiomis žvilgsnis krypsta į tekančius Gangos vandenis, kuriuose pasroviui plaukia kremuotųjų pelenai, gėlių girliandos, žvakelės, aukotos šventajai upei, į kurią brenda piligrimai nuodėmių atleidimui, ir kurioje vietiniai gyventojai atlieka pačius buitiškiausius kasdieninio gyvenimo veiksmus, tokius kaip prausimasis ar skalbimas…

 

Jogui Varanasis – tai tyrtha (šventa vieta) meditacijai, būties esmės suvokimui, atskleidžiant Varanasio žemės paslaptį – glūdinčią Šivos būseną.

 

————————–∗————————–

 

 Linkėjimai iš Šventosios Varanasio Žemės, spalis, 2018 m.

 

————————–∗————————–

 

Norintys dalyvauti Tyrtha Jatroje, turi registruotis tel. +370 640 41 669 arba  el. p. info@mairamyoga.lt   
Registruojantis prašome nurodyti savo vardą, pavardę, telefono numerį ir el. pašto adresą, kur ir pas kokį mokytoją praktikuojate Mai Ram Yoga.

 

——————∗—————— 

OM TAT SAT