M.R.Y. praktikos principai

Meditacija (sanskr. ध्यान dhyāna)
– tai vienakryptės sąmonės išlaikymas viename objekte.  
Meditacinė praktika – tai būdas nuslopinantis veikliųjų sąmonės teršalų raiškas.
 
 
 ————————–∗————————–
 
 
Satsangas (sanskr. सत्सङ्ग satsaṅga)
– tai susitikimas, bendravimas su Guru. Satsango metu Guru perduoda jogos mokymą praktikuojantiems. Satsangas padeda suvokti tikrąją prigimtį,
praplečia suvokimo ribas ir paskatina įžvalgą.
 
 
 ————————–∗————————–
 
 
Mantra (sanskr. मन्त्र mantra)
– tai sakralinių garsmenų formulė, turinti dvasinio poveikio galią.
Mantra yra veiksminga dvasinė energija arba substancija, užpildanti ir taurinanti ją praktikuojančio žmogaus sąmonę. Nathų jogų mantros – tai savęs keitimo ir valdymo priemonės. Jų pagalba pasiekiamas veiksmo, proto, minties ir intelekto tobulumas.
 
 
————————–∗————————–
 
 
Savikontrolė (sanskr. संयम saṃyama)
– tai mentalinės savitramdos ugdymas, kai praktikuojantysis nepaliaujamomis pastangomis siekia įtvirtinti sąmonės stabilumą. Samjama – tai vidinės sąmonės formavimas (perėjimas nuo išorinių prie vidinių, protinių veiksmų bei išvystomas mentalinis dėmesys).
 
 
————————–∗————————–
 
 
Asana (sanskr. आसन āsana) ir asanų sekos (sanskr. विन्यास vinyāsa).
– tai fizinės ir mentalinės pratybos, padedančios ugdyti koncentraciją bei lavinančios ne tik kūną, bet ir protą, kad būtų įmanoma įveikti ligas, kitimus, išsaugoti fizinę ir psichinę sveikatą. 
 
 
————————–∗————————–
 
 
Pranajama (sanskr. प्राणायाम prāṇāyāma)
– kvėpavimo reguliavimas, kontrolė. Pranajama kaupia gyvybinės energijos atsargas. Svarbiausias jos tikslas – kūno funkcijų sureguliavimas ir jų suderinamumas su kosminiais ritmais. Kvėpavimo praktika harmonizuoja bei stabilizuoja kūno procesus, padeda sumažinti įtampą, išvengti daugelio ligų, nuramina mintis, suteikia emocijų stabilumą ir padeda kontroliuoti elgesį.
 
 
————————–∗————————–
 
 
Šatkarmos (sanskr. षट्कर्म ṣaṭkarmair mityba.
Šatkarmos – tai jogų praktikos, apvalančios organizmą nuo susikaupusių šlakų, toksinų. Šios praktikos sustiprina fizinę sveikatą ir atstato kūno funkcijų pusiausvyrą.
Praktikuojančiojo jogą mityba turi būti saikinga, maistas lengvas, suderintas atsižvelgiant į gamtos sąlygas, žmogaus amžių, ligas bei genetiką.
 
 
————————–∗————————–
 
 
 
Saulės garbinimo ritualas. Saulės pasveikinimas ir visko, ką ji reprezentuoja makro ir mikro kosminuose lygmenyse, garbinimas.
 
 
 ————————–∗————————–
 
 
 
Mėnulio garbinimo ritualas. Praktikuojant jogą ir siekiant brandinti išmintingumą bei teisingą reiškinių įžvalgą, būtina atsižvelgti į Saulės bei Mėnulio fazių svarbą. Saulė valdo mūsų dvasią, o Mėnulis – mūsų protą. Šių dviejų dangaus kūnų sąveikoje atsiranda kintančios Mėnulio fazės. Nuo jaunaties iki pilnaties ir atgal besikeisdamos fazės daro įtaką Žemei, gyvūnijai, augmenijai, žmogaus kūnui, protui ir emocijoms.
 

——————∗——————

OM TAT SAT