unnamed

 

OM Mahadev!

 

      Manau, kad šiuolaikiniam žmogui stresas tampa naujų ligų priežastimi, o taip pat pagilina esamas ligas. Turime nepamiršti, kad stresas mažina imuninės sistemos reakcijas, dėl to organizmas praranda atsparumą įvairiems virusams. 

 

      Stresas apsireiškia visuomet, kai mes susiduriame su nauja situacija ir mums reikia prie jos prisitaikyti. Jogos mokymas teigia, kad kiekvieną kartą, kai keičiasi mūsų aplinka, vyksta įvairūs pokyčiai fizinėje, psichinėje, emocinėje, socialinėje ir dvasinėje plotmėse, mes turime mokintis adaptuotis prie jų neprarandant pusiausvyros. Mano manymu, organizmo pusiausvyra sutrinka dėl neišmanymo ir nedarnaus gyvenimo būdo. Turime suprasti, kad mūsų imunitetas – tai mūsų atsparumas, t. y. sugebėjimas judėti kartu su vykstančiu pokyčiu bei išlaikyti stabilią būseną net pačių stipriausių pokyčių metu. Kai stresas didėja, didėja imuninės sistemos apkrova. Kai apkrova tampa labai didelė, imuninė sistema negali su ja susidoroti ir žmogus pradeda sirgti. Žmogus negali apsisaugoti nuo streso ir nuo pokyčių, kurie vyksta, tačiau per jogos praktiką jis gali sustiprinti savo imuninę sistemą, išlikti stipria ir harmoninga asmenybe, susiliejančia su gamta ir jos reiškiniais, išmokti nurimdyti protą ir netgi streso metu neprarasti fizinės ir protinės pusiausvyros bei stabilumo. 

 

      Visada turime prisiminti, kad stresas ir baimės, apsireiškiančios pokyčių metu trikdo, išbalansuoja ir daro žmogų silpna asmenybe. Ir atvirkščiai, pastovi jogos praktika, sugebėjimas adaptuotis, ramybė ir darnus gyvenimo būdas mažina streso poveikį ir jo daromą žalą tiek asmeninėje, tiek socialinėje plotmėse. 

 

 

                                       Su šviesa,

Guru Mai Ram Devi

 

2020 m. gegužės 5 d.