MRY metodas
MRY metodas apjungia kūną, protą ir dvasią.
MRY praktikos apibendrinimas ir esminiai principai:
- Satsangas (sanskr. सत्सङ्ग satsaṅga) – susitikimas, bendravimas su Guru. Satsango metu Guru perduoda jogos mokymą praktikuojantiesiems. Satsangas padeda suvokti tikrąją prigimtį, praplečia suvokimo ribas ir skatina įžvalgą.
- Savikontrolė (sanskr. संयम saṃyama) – vidinės sąmonės formavimas, aukštesniųjų jogos pakopų praktika, mentalinė savitramda, susivaldymas, siekiant išsilaisvinti iš prisirišimų.
- Asana (sanskr. आसन āsana) ir asanų sekos (sanskr. विन्यास vinyāsa) – fizinės ir mentalinės pratybos, padedančios ugdyti koncentraciją bei išlaisvinančios nuo energiją blokuojančių trukdžių. Asanos lavina ne tik kūną, bet ir protą, kad būtų įmanoma įveikti ligas, kitimus, tausoti fizinę ir psichinę sveikatą.
- Pranajama (sanskr. प्राणायाम prāṇāyāma) – kvėpavimo reguliavimas, kontrolė. Svarbiausias jos tikslas – kūno funkcijų sureguliavimas ir jų suderinamumas su kosminiais ritmais. Kvėpavimo praktika harmonizuoja ir stabilizuoja kūno procesus, padeda sumažinti įtampą, išvengti daugelio ligų, nuramina minčių srautus.
- Šatkarmos (sanskr. षट्कर्म ṣaṭkarma) ir mityba. Šatkarmos – tai jogų praktikos, apvalančios organizmą nuo susikaupusių šlakų, toksinų. Šios praktikos sustiprina fizinę sveikatą ir atstato kūno funkcijų pusiausvyrą.
Praktikuojančiojo jogą mityba turi būti saikinga, maistas lengvas, suderintas atsižvelgiant į gamtos sąlygas, žmogaus amžių, ligas ir genetiką.
- Sūrja Namaskara (sanskr. सूर्य नमस्कार sūrya namaskāra) ir Čandra Namaskara (sanskr. चन्द्र नमस्कार candra namaskāra)
Sūrja Namaskara – Saulės pasveikinimas ir visko, ką ji reprezentuoja makro- ir mikrokosminiu lygmeniu, garbinimas. Čandra Namaskara – Mėnulio pasveikinimas. Praktikuojant jogą ir siekiant reiškinių įžvalgos svarbu atsižvelgti į Saulės pastovumą bei Mėnulio fazes, kurios nuo jaunaties iki pilnaties ir atgal besikeisdamos daro įtaką Žemei, gyvūnijai, augmenijai, žmogaus kūnui, protui ir emocijoms.
- Meditacija (sanskr. ध्यान dhyāna) ir mantra (sanskr. मन्त्र mantra)
Meditacija – ilgalaikė dėmesio sutelktis, vienakryptės sąmonės išlaikymas objekte.
Mantra – sakralių garsmenų formulė, dvasinės energijos galia, kuri skaidrina ir taurina ją kartojančiojo žmogaus sąmonę. Jogų tradicijos mantra – tai savęs keitimo bei valdymo priemonė, dvasinio tobulėjimo būdas subjektui pereiti į aukštesnius būties lygmenis. Mantros galia turi būti perduota tiesioginiu būdu iš Guru mokiniui, kitaip ji yra neveiksminga.
——————∗——————
MRY – tai metodas apjungiantis radža jogos, hatha jogos ir karma jogos praktiką
Radža joga (sanskr. राज rāja) – savivaldos, karališkoji joga. Tai klasikinės jogos aštuonių pakopų tobulėjimo kelias – gyvybės procesų sutelkimo ir dvasinio principo išlaisvinimo sistema vedanti į transcendentinio sąmonės principo suvokimą ir jo atskyrimą nuo visų materialumo apraiškų.
Hatha joga (sanskr. हठ haṭha) – griežta joga.Tai jogos disciplina sudaranti radža jogos dalį. Asketiškos pratybos, kurios veda į radža jogos tikslą – samadhį.
Karma joga (sanskr. कर्म karma) – išsilaisvinimo iš karmos joga. Kai jogos praktikas laikosi tradicinio gyvenimo būdo, bet kitaip jį įprasmina. Jis kasdienei savo veiklai suteikia ritualinę sakralinę reikšmę. Jo veikla atliekama kaip nesavanaudiška pareiga arba apeiga, kurią jis atlieka, neturėdamas jokių asmeninių naudos motyvų ir nelaukdamas iš veiklos vaisių. Tokia nuostata apsaugo jį nuo tolesnio įsipainiojimo į karmos, samsaros tinklą. Žmogus suvokia veiklą ir visą savo gyvenimą kaip aukos aktą.
OM TAT SAT