mry-yantra-icon-mobile

Pranajama

Pranajama (sanskr. प्राणायाम prāṇāyāma) – kvėpavimo reguliavimas, kontrolė. Kvėpavimo praktika padeda kaupti gyvybinės energijos atsargas. Svarbiausias jos tikslas – kūno funkcijų sureguliavimas ir jų suderinimas su kosminiais ritmais. 

Norint įvaldyti pranajamą, būtinas patyręs mokytojas, kitaip pranajamos praktika gali būti pavojinga.

Ašrame pirmadieniais ir trečiadieniais vyksta 1 val. trukmės pranajamos, arba kvėpavimo valdymo praktikos, kurių metu mokomasi sąmoningai stebėti ir reguliuoti savo įkvėpimą ir iškvėpimą.

Prieš pradedant lankyti pranajamos praktikas, svarbu išklausyti kursą  „Įvadas į pranajamos praktiką“, kuris reguliariai rengiamas ašrame du kartus per metus. 

 

M.R.Y. pranajamos praktika skirstoma į šias technikas:

  1. M.R.Y. Pranajama I – Basic lygio kvėpavimo praktika pradedantiesiems. 
  2. M.R.Y. Pranajama II – Advanced I lygio kvėpavimo praktika pažengusiems. 
  3. M.R.Y. Pranajama III – Advanced II lygio kvėpavimo praktika pažengusiems, skirta tiems, kurie praktikuoja Advanced II asanų ir pranjamos lygį.
  4. M.R.Y. Pranajamos individuali praktika, skirta praktikuoti namuose.

 

Dažniausiai žmogus kvėpuoja nesusimąstydamas apie šį veiksmą, automatiškai. Dėl to nėra pilnai panaudojamas visas plaučių tūris, kvėpavimas tampa paviršutiniškas. Taip pat dėl patiriamo streso bei įtampos kvėpavimo tėkmė yra sutrikdoma, ir tai daro neigiamą poveikį organizmo veiklai. Pranajamos praktikos metu mokomasi sąmoningai reguliuoti kvėpavimą ir jį prailginti. Stebint oro srautus vystomas gebėjimas pilnai panaudoti visą plaučių tūrį. Tokiu būdu, per nuolatinę pranajamos praktiką žmogaus plaučių talpa didėja, respiratoriniai organai ima efektyviai aprūpinti visas kūno ląsteles deguonimi. Tai gerina imunitetą, paskatina geresnį virškinimą, toksinų šalinimą, smegenų veiklą, sustiprina kūną ir teikia atsparumą ligoms.

Kvėpavimas glaudžiai susijęs ne tik su kūno sveikatingumu, bet ir žmogaus protu bei jo vidine būsena. Gilus ir ritmiškas kvėpavimas padeda atsipalaiduoti, paleisti susikaupusią fizinę ir mentalinę įtampas, pašalinami įvairūs trukdžiai, kurie neleidžia gyvybinei energijai, arba pranai, judėti laisvai. Pranajamos praktika padeda sutelkti dėmesį į vidinę sferą. Stebint kvėpavimą juslės ima rimti, o joms nurimus, rimsta ir protas. Ramus protas – tai pagrindinis veiksnys, kuris padeda neprarandant pusiausvyros priimti teisingus sprendimus bei adaptuotis prie nuolatinės kaitos, vykstančių pokyčių. Pranajamos praktika gilina žmogaus esmės suvokimą, teikia gyvybės apraiškos supratimą. 

 

——————∗——————

OM TAT SAT

OM Tat Sat