mry-yantra-icon-mobile

Asanų praktikų lygiai

Guru Mai Ram Mulabanhasana

 

Mai Ram Yoga asanų praktika – tai Guru Mai Ram sukurta tam tikrų jogos technikų sistema, vadinama krama vinjasa, t. y. kartotina kūno padėčių seka.

Sąmoningu kartotinu veiksmu jogos praktikas per fizinį kūną gali prasiskverbti, suvokti bei pašalinti glūdinčias fizines ir mentalines problemas.  

 

Asanų praktikų metu yra atliekamos asanos (kūno padėtys) ir jų sekos, kurių paskirtis – padėti žmogui paleisti įvairias įtampas, vystyti koncentraciją, energingumą bei gerą savijautą.

 

Asanų praktika darniai sujungia dinamines sekas (vinjasas) ir statines asanas.

 

Dinaminės sekos padeda fiziškai sustiprėti, įgauti energingumo, ištempia įvairių grupių raumenis, pašalina iš organizmo šlakus ir toksinus. Išlaikant statines asanas dėmesys nukreipiamas į kvėpavimo reguliavimą, kūno atpalaidavimą ir darnų energijos srautų cirkuliavimą organizme.

  

Gerina psihinę būseną

Sisteminga asanų praktika padeda organizme palaikyti hormonų sistemos veiklą, sureguliuoja simpatinės ir parasimpatinės nervų sistemos veiklą, o taip pat yra ypač naudinga psichologinei žmogaus būsenai – suteikia pasitikėjimo savimi, sustiprina valią ir ryžtingumą. 

 

Savistaba ir koncentracija

Asanų metu praktikuodamas savistabą žmogus įgauna gebėjimą mažinti savo impulsyvias reakcijas – ilgainiui tampa vis lengviau suvaldyti savo veiksmus, žodžius bei mintis.

 

Vidinė darna

Svarbi M.R.Y. asanų praktikų ypatybė nuo įvairių sporto rūšių, lavinančių kūną – tai sutelktis į vidinę praktikuojančiojo sferą, o ne tik į fizinį kūną, siekiant atlikti kuo sudėtingesnę ar įspūdingesnę padėtį. Šia praktika siekiama ne išorinio kūno tobulinimo, o vidinės darnos, ramybės, stabilumo. Praktika tinkama visiems, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus, lyties ar kūno galimybių.

 

Fizinės sveikata

Sustiprindama fizinę sveikatą ir nurimdydama, ši praktika padeda žmogui kūną paversti atrama, kurios dėka jis gali išgyventi įvairius gyvenimo pokyčius, išlikdamas darnoje ir gilesnio savęs pažinimo puoselėjime.

  

Guru Mai Ram ir mokyniai

 

Guru Mai Ram su mokiniais 

 

Mai Ram Yoga asanų

metodika

Mai Ram Yoga Intro

Guru Mai Ram Utthita Trikonasana II

 

  

Mai Ram Yoga Intro (1.15 val.)

Tai asanų ir pranajamos seka, skirta visiems žmonėms, norintiems susipažinti su MRY mokykla bei pradėti savo praktiką nuo asanos įvaldymo. MRY Intro praktikos paskirtis – išmokti individualią asanų ir pranajamos praktiką ir juntant jos naudą, įdiegti ją į savo kasdienį gyvenimą. Šios asanų ir pranajamos sekos metu mokomasi taisyklingai atlikti jogos pozas, kvėpavimo praktikas bei atsipalaiduoti.

 

Mai Ram Yoga Open

Mai Ram Yoga Ardhva Mukha Svanasana 

MRY Open I Krama Vinyasa Express (1.15 val.)

Penkių pamokų praktika, prieinama visiems. Yoga Open yra glausta, pradinio lygio kūno padėčių seka, kurią įvaldžius galima judėti giliau ir pereiti prie Yoga Basic lygio praktikos.

 

MRY Open II Krama Vinyasa Slow (1.40 val.) 

Išsamesnė, išplėsta savo trukme ir gilesnį rimdanantį poveikį teikianti Yoga Open seka.

 

Mai Ram Yoga Basic

Guru Mai Ram bakasana

Asanų ir pranajamos praktika

Sudėtingesnė penkiolikos pamokų praktika. Ją sudaro gilesnės asanų ir pranajamos technikos, kurias atliekant pasišalina įvairios įtampos, reiškiasi stabilumas ir vystosi koncentracija. 

M.R.Y. Basic praktika padeda įsiklausyti į kūną ir nešališkai save stebint išmokti atsipalaiduoti, paleisti įtampas bei teigiamai save transformuoti.

Mai Ram Yoga Advanced I

Guru Mai Ram Dhanurasana

 

Mai Ram Yoga Advanced I - tai sudėtinga ir intensyvi dešimties pamokų asanų ir pranajamos, bandhų praktika, skirta įvaldžiusiesiems pagrindinį M.R.Y. Basic lygį.

Mai Ram Yoga Advanced II

Guru Mai Ram Eka Pada Sirsasana v2

 

Mai Ram Yoga Advanced II – tai sudėtinga, dviejų pamokų, pažengusiojo lygmens, intensyvi asanų sekų ir pranajamos praktika, skirta reguliariai praktikuojantiesiems ir įvaldžiusiesiems pranajamą bei M.R.Y. Advanced I asanų praktiką.

 

Mai Ram Yoga Master

Mai Ram Yoga Master lygio praktika skirta visiems, reguliariai praktikuojantiesiems M.R.Y. Basic, 
Advanced I, II lygius.
Šią praktiką sudaro viena pamoka, kurios metu asanos praktikuojamos ilgalaikėje statinėje padėtyje tam, kad būtų įmanoma giliau atpalaiduoti kūną, pašalinti įvairius blokus, sąmoningai reguliuoti kvėpavimą.

 

Mai Ram Yoga Basic Therapy

Tai asanų ir pranajamos praktika, sudaryta iš penkiolikos pamokų.
Ši praktika pritaikyta savižinos siekiantiems žmonėms, turintiems įvairių sveikatos sutrikimų.
M.R.Y. Basic Therapy asanų praktika lavina susitelkimą ir savianalizę per kūną. Praktika padeda suvokti kūną, įsiklausyti į save nesukeliant negatyvių emocijų ir mokytis priimti bei nešališkai stebėti save, savo ligą, sunkumą, skausmą paleidžiant ir neprisirišant prie jo. 
M.R.Y. praktikų esmė slypi ne kūno grožyje, lankstume ar pan., o savižinos ugdyme bei kūno
sąmoningumo brandinime.

Mai Ram Yoga Besilaukiančioms

Tai penkių pamokų sistema, susidedanti iš asanų ir pranajamos praktikų, skirtų besilaukiančioms.
Praktikų tikslas – padėti būsimai mamai išlaikyti sveikatingumą,
pasiruošti gimdymo procesui, sutelkti vidinę ramybę ir išlaikyti darną su aplinka ir kūdikiu.

Mai Ram Yoga vaikams

Tai asanų praktika, pritaikyta specialiai vaikams, kuri padeda ugdyti vaikų savitramdą, dėmesingumą, palaikyti kūno sveikatingumą, lavina vaikų fizinius ir protinius gebėjimus.