mry-yantra-icon-mobile

Meditacinė praktika

 

Atsisėdęs taip (susikoncentravęs), savąją sielą tegu skaistina jogos pratybom, kai į vieną sutelkiamas protas, kai jausmai ir mintys nurimę (dharanos būsena).

(Bhagavadgyta 6. 12)

 

 

Guru Mai Ram medituoja

 

Mai Ram Yoga meditacinės praktikos yra skirtos dvasiniam žmogaus tobulėjimui.

Šios praktikos, perduotos tiesiogiai Guru mokiniui, leidžia dirbant su savo sąmone ją apvalyti nuo teršalų ir pasiekti nurimdytos sąmonės būseną.

 

Kasdienybėje mūsų dėmesys dažniausiai krypsta į išorę ir mūsų dėmesio objektai nuolat kinta – matome besikeičiančius vaizdus, girdime skirtingus garsus, liečiame, užuodžiame, juntame skonį… Tokiu būdu juslės renka informaciją apie aplinką, kad galėtume ją pažinti. Tačiau ne visi skiriame laiko atvirkštiniam procesui – susitelkimui į savo vidų, savistabai ir savęs paties gilesniam pažinimui.

 

Kam reikalinga meditacija?

 

Meditacijos praktika reikalinga tam, kad galėtume vystyti koncentraciją, kuri labai svarbi mūsų smegenų veiklos lavinimui. Taip pat meditacija padeda šalinti įvairiausius sąmonės teršalus, kurie išblaško ir sukelia trukdžius pajusti vidinę ramybę t. y. įvairios baimės, prisirišimai, begalės troškimų, nepasitenkinimas, kompleksai ir t. t.

 

Kaip pasiekti

meditacijos būseną?

 

Klasikinis MRY mokymas nurodo tai, kad meditacijos metu turime nurimdyti savo kūną (pasirinkdami patogią ir stabilią meditacinę kūno padėtį), tuomet ramiai kvėpuojame ir stengiamės atitraukti jusles nuo išorinių objektų, kad jie neblaškytų mūsų koncentracijos. Medituodami mokomės susitelkti į meditacijos objektą bei išlaikyti šią sutelktį vis ilgesnį laiko tarpą. 

 

 

Praktikuodami mes tampame mažiau priklausomi nuo aplinkos ir ilgainiui išmokstame išlaikyti vidinę ramybę nepaisant nuolatinių aplinkos pokyčių.

 

 

Mai Ram Yoga Krija – tai meditacinė Nathų tradicijos jogos meistrų technika.

Autentiško jogos mokymo meditacijos praktika ir meditacinės technikos (krijos) yra iš tiesų labai naudingos žmogui. Šios praktikos, tūkstantmečiais egzistuojančios ir perduodamos jogos tradicijos yra autoritetingos ir jų poveikis pagrįstas šiuolaikiniu mokslu, medicina.

 

"Dhjana (meditacija) – būdas įveikti (nuslopinti)

veikliųjų sąmonės teršalų (klešų) raiškas."

 (Joga sūtros 2. 11)

 

 

picture-right

Jogos mokyme veiklieji sąmonės teršalai (klešos) yra lyginami su sėklomis, leidžiančiomis daigus. 

 

Šios sėklos turi būti apskrudinamos dhjana (meditacija) – šitaip stabdomas, naikinamas jų daigumas.

  

Meditacija veikia visą organizmą:

smegenų veiklą, nervų sistemą, endokrininę sistemą, širdies ir kraujagyslių sistemą, kvėpavimo sistemą, imuninę sistemą ir kitas.

 

Moksliniais tyrimais yra įrodyta, jog ilgalaikė meditacijos praktika daro stiprią įtaką smegenims – ženkliai sulėtina smegenų degeneracinius procesus, kurie pasireiškia su amžiumi, taip pat didina smegenų žievės storį ir pilkosios medžiagos tūrį. Tai lemia geresnę atmintį, emocinį stabilumą ir sąmoningą elgesį.

 

Vystydami koncentraciją ir gebėjimą nešališkai stebėti mes išmokstame nuraminti savo impulsyvias reakcijas, pašalinti įtampą ir sumažinti gyvenime patiriamo streso poveikį. Tai ypač svarbu žmogaus psichinei gerovei.

 

Praktikuodami mes tampame mažiau priklausomi nuo aplinkos ir ilgainiui išmokstame išlaikyti vidinę ramybę nepaisant nuolatinių aplinkos pokyčių.

 

Guru Mai Ram Meditacija 

 

Meditacija pradedantiesiems

Meditacijos praktika pradedantiesiems galima pradėti praktikuoti išklausius kursą „Įvadas į Mai Ram Yoga“.

Žiūrėti tvarkataštį >>>

  • Svarupa daršana. 
  • Džiotir dharanos - šešios Nathų jogų meditacinės sutelktys.
Taip pat MRY ašrame vyksta Mai Ram Yoga Krija I ir II meditacinė praktika, kurioje dalyvauti galima tik išklausius kursą „Įvadas į Mai Ram Yoga Krija I meditacinę praktiką“ ir gavus iniciaciją į Kriją I, ir vėliau išklausius kursą „Įvadas į Mai Ram Yoga Krija II meditacinę praktiką“ ir gavus iniciaciją į Krija II.

 

 

 

MEDITACIJOS

PRAKTIKOS ĮVADAS

  

KURSAS „ĮVADAS Į MRY KRIJA MEDITACINĘ PRAKTIKĄ

„Įvadas į Mai Ram Yoga Krija meditacinę praktiką“ mokykjoje vyksta du kartus metouse:

  • ruduo 
  • pavasaris

Kursas „Įvadas į Mai Ram Yoga Krija meditacinę praktiką“ susideda iš dviejų lygių ir iniciacijos:

  • Pirmas meditacijos lygis „Įvadas į Mai Ram Yoga Krija I meditacinę praktiką“. Kurso trukmė: 3 val.
  • Antras meditacijos lygis „Įvadas į Mai Ram Yoga Krija II meditacinę praktiką“. Kurso trukmė: 3 val.

 Viso kurso trukmė: 6 val.

 

Meditacija Krija I 

Krija I meditacinė praktika pradedama praktikuoti išklausius kursą „Įvadas į Mai Ram Yoga Krija I“ ir gavus iniciaciją į Kriją I.

 Meditacija Krija II

Krija II meditacinė praktika pradedama praktikuoti išklausius kursą „Įvadas į Mai Ram Yoga Krija II“ ir gavus iniciaciją į Kriją II.

 

 

OM Tat Sat