
Guru Pūrnimos šventė – dvasinio Mokytojo pagerbimo diena!
Liepos 10 d. 20:00 val. ašrame
Šventės metu vyks satsangas su Guru Mai Ram!
Kviečiame visus dalyvauti!
Guru Pūrnima – ypatinga diena, skirta dvasiniam Mokytojui pagerbti ir išreikšti dėkingumą už jo vedimą, išmintį ir perduodamą dvasinę energiją. Guru Pūrnima simbolizuoja Mokytojo ir mokinio ryšį, kuris yra esminis dvasiniam augimui. Šią dieną ypatingas dėmesys skiriamas nuolankumui, savęs pažinimui ir vidinei transformacijai, todėl ji laikoma itin palankia dvasiniam augimui.
Kas yra Guru Pūrnima?
"Guru Pūrnima (sanskr. गुरु पूर्णिमा guru pūrṇimā) – tai dvasinis įvykis, Guru diena, kuri yra švenčiama kiekvienais metais per liepos mėnesio pilnatį. Ši pilnaties šventė yra viena iš svarbiausių dvasinės jogos tradicijos švenčių, skirta pagerbti dvasinius Mokytojus, jų išmintį, vedimą. Šventė skirta pagerbti ir išreikšti dėkingumą dvasiniam Mokytojui, kuris perduoda ne tik žinojimą ir dvasinį mokymą, bet ir dvasinę energiją, šaktipatą.
Guru Pūrnima – tai ne tik šventė, bet ir dvasinis įvykis, kuris įprasmina Mokytojo ir mokinio ryšį, įkvepia dvasinei pažangai bei padeda suvokti jogos ir Mokytojo vedimo svarbą gyvenime. „Pūrnima“ reiškia pilnaties šviesą, o Guru yra šviesos simbolis. Pilnatis šią dieną simbolizuoja pilnatvę, dvasinį apšvietimą ir tobulumą. Ji primena apie Mokytojo šviesą, kuri pašalina neišmanymą. Guru Pūrnima simbolizuoja Mokytojo ir mokinio ryšį, kuris yra esminis dvasiniam tobulėjimui ir yra pagrindas dvasiniam augimui. Ši šventė kyla nuo Vedų laikų 1500m. pr. m. e. Ji švenčiama ne tik Indijoje, bet ir visame pasaulyje, o taip pat ir Mai Ram Yoga ašrame Vilniuje.
Guru reikšmė dvasinėje tradicijoje
Guru sanskrite reiškia „tas, kuris pašaliną tamsą” – dvasinis mokytojas, kuris padeda mokiniui išsivaduoti iš neišmanymo ir pasiekti aukštesnį sąmoningumą. Žodis Guru sudarytas iš dviejų sanskrito šaknų, gu ir ru. Gu – reiškia tamsą, neišmanymą, ru – reiškia šviesą ir žinojimą. Guru Pūrnima skatina auginti vidinį supratimą, kad “Guru” nėra vien tik išorinis Mokytojas, bet ir vidinis žmogaus sąmoningumas vedantis jį link gilesnio savęs pažinimo. Todėl šią dieną mokiniai skiria vidinei savistabai siekdami sustiprinti ryšį su savo vidine esme ir dvasine išmintimi.
Guru Pūrnimos reikšmė mokiniams
Guru reikšmė yra giluminė, jis moko ne tik teorinių žinių, bet ir praktinio suvokimo, kuris padeda mokiniui įgyvendinti savo dvasinį potencialą. Todėl Guru yra tiltas tarp mokinio ir dieviškumo. Guru padeda mokiniui suprasti savo karmą, priimti atsakomybę ir teigiamai transformuotis. Guru Pūrnima moko nuolankumo, mokydamasis nusilenkti prieš savo Guru, mokinys išlaisvina save nuo ego, kuris yra viena didžiausių kliūčių dvasinėje pažangoje ir meditacijoje.
Ši diena laikoma ypač palankia mokiniams siekiantiems pažinti dvasines tiesas, ugdyti sąmoningumą, nuolankumą ir savo vidinį supratimą.
Kaip švenčiama Guru Pūrnima?
Guru Pūrnimos šventė yra švenčiama garbinimu ir pagarba gyvam Guru. Šios dvasinės šventės metu mokiniai atlieka Guru pėdų pagerbimo ritualą (padukų pudža), dovanoja gėles, smilkalus, žvakeles, šlovina Guru mantromis, atlieka meditaciją, prašo Guru palaiminimo, paremia ašramo veiklą pinigine išraiška. Mokiniai siekia sustiprinti ryšį su dvasiniu Mokytoju per ritualus ir vidinę savistabą. Guru Pūrnimos dieną mokiniai apmąsto savo praktiką ir atsinaujina įsipareigojimus praktikai, todėl tą dieną praktikuoja pasninką ir aukoja savo praktikos vaisius savo Mokytojui.
Guru Pūrnimos meditacija ir vidinė savistaba
Guru Pūrnimos metu mokinys ypatingą dėmesį skiria gilesnėms apmastymams apie savo dvasinę kelionę. Šią dieną mokiniai stengiasi medituoti ir skiria ją vidinei savistabai, nes ši diena laikoma dvasinės energijos sustiprinimo laiku. Todėl MRY ašrame rengiama kolektyvinė meditacija, kuri sustiprina dvasinę energiją, suteikia įkvėpimo dvasiniame kelyje bei sustiprina ryšį su vidine esme ir dvasine išmintimi.
Guru Pūrnimos mantra ir jos prasmė
Guru Pūrnimos dieną mantra yra neatsiejama tradicijos dalis. Mantrų kartojimas yra dvasinio susitelkimo aktas, kuris padeda mokiniams išreikšti pagarbą Guru ir sustiprinti savo ryšį su dvasiniu mokymu.
Tradicija išskiria Guru garbinimui šią mantrą:
ध्यानमूलं गुरोर्मूर्तिः
पूजामूलं गुरोः पदम् ।
मन्त्र मूलं गुरोर्वाक्यं
मुक्तिमूलं गुरोः कृपा ॥
dhyānamūlaṃ gurormūrtiḥ
pūjāmūlaṃ guroḥ padam ।
mantramūlaṃ gurorvākyaṃ
muktimūlaṃ guroḥ kṛpā ॥
(śrī guru gītā 86)
„Meditacijos esmė – Guru atvaizdas“: meditacija sutelkta į Guru kaip dvasinės šviesos šaltinį.
„Garbinimo esmė – Guru pėdos“: nuolankumas Mokytojui yra pagrindas dvasiniam mokymuisi.
„Mantros esmė – Guru kalba“: Mokytojo žodžiai yra dvasinio mokymo pagrindas.
„Išsivadavimo esmė – Guru malonė“: tik Guru malonė atveria kelią į dvasinį išsivadavimą.
Ši mantra kilusi iš „Śrī Guru Gītā“ – dvasinio mokymo teksto, kuris aprašo Guru svarbą mokinio gyvenime. Mantra padeda ne tik garbinti Mokytoją, bet ir stiprinti vidinį savęs supratimą. Mantrų kartojimas nėra tik ritualinis aktas – tai būdas pasiekti gilesnį dvasinį ryšį su Guru."
Guru Pūrnimos šventės svarba šiandien
Nors Guru Pūrnima kilo senovės Indijoje, jos reikšmė ir šiandien yra aktuali. Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus dažnai susiduria su nerimu, iššūkiais ir dvasine tuštuma. Todėl Guru Pūrnima suteikia galimybę sustoti, apmąstyti ir atkurti ryšį su dvasinėmis vertybėmis. Šiandien daug žmonių ieško prasmės ir kripties savo gyvenime. Guru Pūrnima primena apie Mokytojų svarbą, padedant atrasti dvasinę tiesą ir gyvenimo tikslą. Moderniame pasaulyje dominuoja materializmas ir individualizmas, tad Guru Pūrnima primena apie dėkingumo svarbą. Dėkingumas, nesavanaudiškumas, atsidavimas, nuolankumas, ištikimybė dvasiniam Mokytojui yra labai svarbios žmogaus vidinės savybės, kurios veda į dvasinį augimą.
Kviečiame dalyvauti!